Aktualności

Zapraszamy do aktywnego śledzenia naszego działu z najnowszymi informacjami oraz poradami.

Wzrost cen badanie techniczne auta w 2024 roku

Zawracanie na skrzyżowaniu to manewr, który u wielu kierowców wciąż budzi spore wątpliwości. Jednak zawracanie to nie tylko skrzyżowania. Sprawdź, jak, gdzie i kiedy można zawracać, nie łamiąc przepisów ruchu drogowego.

Wzrost cen badanie techniczne auta w 2024 roku

Prawidłowa pozycja za kierownicą jest kluczowym elementem zarówno dla komfortu jazdy, jak i dla bezpieczeństwa. Nie można jej bagatelizować ani lekceważyć, gdyż ma ona bezpośredni wpływ na nasze doświadczenia na drodze.

Rok 2022 przyniósł dla kierowców dużo zmian w przepisach m.in. nowy taryfikator mandatów. Czy w 2023 roku skala tych zmian będzie podobna? Sprawdźmy, które przepisy już obowiązują, a na które jeszcze poczekamy.

Wzrost cen badanie techniczne auta w 2024 roku

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób interesuje się zdobywaniem prawa jazdy z automatyczną skrzynią biegów. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę, jak wiele czynników trzeba kontrolować podczas egzaminu praktycznego. Zmiana biegów, poprawne puszczanie sprzęgła, płynne ruszanie - to wszystko ma wpływ na ostateczny wynik egzaminu.

Zawracanie na skrzyżowaniu jest dozwolone tylko w określonych sytuacjach. Jeśli mamy wątpliwości, kiedy możemy zawrócić na skrzyżowaniu, warto odświeżyć przepisy ruchu drogowego. Unikniemy w ten sposób błędów, gdy sygnalizacja na skrzyżowaniu będzie niejasna.

Jeżeli po zdaniu egzaminu na prawo jazdy nie czujesz się pewnie za kierownicą, warto pomyśleć o zapisaniu się na jazdy doszkalające w szkole jazdy w Krakowie. Dzięki dodatkowym jazdom opanujesz niezbędne umiejętności i poczujesz się pewnie za kierownicą.

Wzrost cen badanie techniczne auta w 2024 roku

W nadchodzącym roku kierowcy mogą spodziewać się podwyżki cen przeglądu technicznego pojazdów. Dokumenty trafiły na biurko Ministerstwa Infrastruktury, które określają wzrost opłat za przegląd auta. Jest to pierwsza aktualizacja tych kwot od 2004 roku.

Kurs na prawo jazdy dla wielu osób jest stresującym wydarzeniem. Czasem bywa tak, że przez stres nie uda się nam zdać egzaminu za pierwszym razem. Przystępując do egzaminu zastanawiamy się, jaki się nam trafi egzaminator, bo np. krążą legendy, że u tego egzaminatora ciężko zdać za pierwszym razem, a jak jest naprawdę?

Pierwszą rzeczą, od której powinieneś zacząć to wybór instruktora i szkoły, w której chcesz odbyć naukę jazdy w Krakowie. Popytaj znajomych gdzie robili prawo jazdy, popatrz na oceny szkół w internecie — szczególnie te bezstronne i aktualne np. w przeglądarce Google.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności