Aktualności

Zapraszamy do aktywnego śledzenia naszego działu z najnowszymi informacjami oraz poradami.

Jeżeli po zdaniu egzaminu na prawo jazdy nie czujesz się pewnie za kierownicą, warto pomyśleć o zapisaniu się na jazdy doszkalające w szkole jazdy w Krakowie. Dzięki dodatkowym jazdom opanujesz niezbędne umiejętności i poczujesz się pewnie za kierownicą.

Kiedy warto zapisać się na jazdy doszkalające dla osób z prawem jazdy? 

Jazdy doszkalające dla osób z prawem jazdy mają na celu doszlifować umiejętności czy uzupełnić ewentualne braki. Czasem zdarza się, że kierowcy po zdaniu egzaminu państwowego nie jeżdżą przez dłuższy czas autem, a potem gdy ponownie chcą wrócić za kierownicę okazuje się, że czuje się niepewnie za kółkiem, a sama jazda jest dla tego kierowcy stresująca.

Wprawę w jeździe nabywa się przez doświadczenie, dlatego też jeśli przerwa w jeździe była dłuższa — warto skorzystać z dodatkowych lekcji. 

Jak pokonać lęk przed prowadzeniem samochodu?

Pomyślnie zdany egzamin, odbiór dokumentu z Wydziału Komunikacji, radość z otrzymanego dokumentu i nabytych uprawień, wsiadasz za kółko i ....... nagle okazuje się, że pojawia się lęk? Znasz to uczucie? Strach przed nową sytuacją, strach przed poruszaniem się bez obecności instruktora to wszystko może budzić lęk i nie pokój. Nie martw się, odczuwa to duża część świeżo upieczonych kierowców. Ważne, aby nie odkładać jazdy samochodem na później z powodu swojego lęku, a zacząć jeździć. Gdy przerwa będzie zbyt długa, potem może być ci trudniej. 

Pamiętaj, że doświadczenie i pewność siebie nabierzesz tylko wtedy, gdy będziesz ćwiczyć. Staraj się więc jeździć jak najwięcej. Wsiadaj za kółko, kiedy tylko się da. Na początku zacznij od krótszych tras, które nie stresują się tak bardzo jak wyjazd do centrum miasta. Jeśli jest taka możliwość i doda ci to pewności siebie, możesz poprosić bliską osobę, która posiada prawo jazdy i ma doświadczenie, aby towarzyszyła ci jako pasażer — często obecność drugiej osoby pomagam nowym kierowcom. 

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności